Sobota, 26 listopada 2022

Zen oprogramowania do raportowania środowiskowego

29 stycznia 2022

Kiedy myślisz o swoich obowiązkach związanych z zachowaniem zgodności z przepisami ochrony środowiska, "Zen" jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, która przychodzi Ci na myśl. Ale spokój umysłu jest dokładnie tym, co można uzyskać, gdy zarządzanie danymi środowiskowymi jest pod opieką, a firma jest bezpieczna przed karami i grzywnami. Oprogramowanie do raportowania środowiskowego może być czymś więcej niż tylko użytecznym narzędziem biznesowym: może pomóc Ci mieć pewność, że Twój dział EH&S ma wszystko, czego potrzebuje, aby działać sprawnie.

Kiedy to nastąpi, osiągniesz Zen EH&S.

W nauczaniu Zen uczniowie są zachęcani do stania się "panem własnego umysłu". Jeżeli próbujesz praktykować "Zen EH&S" powinieneś skupić się na tym, aby stać się panem swoich danych środowiskowych zamiast pozwalać, aby to one dyktowały Ci sposób raportowania środowiskowego.

Zamiast zmagać się z danymi, wprowadź system, który sprawi, że staną się one kolejnym narzędziem Twojego sukcesu, a nie jedyną rzeczą, która spowoduje wąskie gardło całego działu.

Więc chcesz podjąć pierwsze kroki w kierunku EH&S Zen?

Oto 3 wypróbowane, sprawdzone i proste wskazówki, które pomogą Ci to osiągnąć:

  1. The Three A's - Automate, Automate & Automate. Wprowadź system, który będzie zbierał wszystkie dane środowiskowe za Ciebie. Eliminuje to stres związany z koniecznością ścigania sprzedawców i dostawców oraz polowania na brakujące dane w niekończących się plikach komputerowych.
  2. Bądź na bieżąco, w sposób ciągły. Posiadanie systemu ciągłego monitorowania emisji (CEM) zapewnia, że Twój zakład nie będzie przypadkowo działał powyżej jakichkolwiek progów regulacyjnych, a także daje Ci dużą przewagę w przypadku sytuacji awaryjnych. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli masz ścisłe limity.
  3. Bądź reporterem, a nie kompilatorem. Kompilowanie, obliczanie i manipulowanie danymi do raportów pochłania Twój czas - czas, który powinien być poświęcony na analizę wyników. Jest to również niezwykle nudne i frustrujące. Możliwość wypełniania raportów zgodności środowiskowej w ciągu kilku minut oszczędza Ci wielu godzin stresu i frustracji, a także sprawia, że Twój dział EH&S jest szczuplejszy, sprawniejszy i bardziej mobilny. Opracuj system automatyzujący kompilację i obliczenia raportów.

Rozważ to:

Celem medytacji jest odcięcie się od wszystkich zewnętrznych czynników rozpraszających i zmartwień, aby można było skupić się do wewnątrz. Właściwy system zarządzania środowiskowego zapewnia to właśnie Twojemu zespołowi BHP.

Jeśli takie podejście zostanie zastosowane do zarządzania środowiskowego i sprawozdawczości, pozwoli to specjalistom ds. środowiska przestać martwić się bezmyślnym gromadzeniem danych i zarządzaniem nimi od dostawców, dzięki czemu będą mogli skupić się na sednie swoich obowiązków, utrzymując zrównoważony rozwój i zgodność z przepisami.

Następnym razem, gdy zauważysz, że zarządzanie zgodnością środowiskową stresuje Cię i wpływa na wydajność, zatrzymaj się, weź głęboki oddech i skorzystaj z oprogramowania do raportowania środowiskowego.

Aby zrobić pierwsze kroki w kierunku EH&S Zen, pobierz nasz whitepaper EHS Data Automation, klikając poniższy przycisk.

Czy obecnie korzystasz z oprogramowania do raportowania środowiskowego? Czy zauważyłeś, że usprawnia ono Twoje procesy w inny sposób?