Sobota, 26 listopada 2022

Zdarzenia związane z konserwacją, rozruchem i wyłączaniem (MSS) 101

16 grudnia 2021

Istnieje kilka okresów w roku, kiedy zgodność z normami emisji do powietrza jest najbardziej zagrożona, ponieważ mogą być one najtrudniejsze do kontrolowania i przewidywania: są to zdarzenia związane z konserwacją, rozruchem i wyłączeniem (MSS). Są to trzy najczęstsze rodzaje zdarzeń, których doświadczasz, a które po prostu nie pasują do Twoich normalnych, codziennych operacji.

Organy regulacyjne zazwyczaj kategoryzują zdarzenia MSS jako te działania, które bezpośrednio wpływają na sprawne działanie urządzeń i procesów, a nie są częścią codziennej działalności. Na przykład, rutynowy przegląd kotła raz w roku byłby uważany za zdarzenie związane z planowaną konserwacją.

Wyzwaniem w przypadku zdarzeń MSS jest to, że nadal jesteś odpowiedzialny za zarządzanie związanymi z nimi emisjami HAP i VOC do powietrza, nawet jeśli sprawy wymykają się spod kontroli. Oznacza to zapewnienie, że emisje nie przekraczają limitów, że wszelkie problemy są usuwane tak szybko, jak to możliwe, i że wszystko jest dokładnie udokumentowane. Podsumowując, imprezy MSS to dużo pracy pod dużą presją dla kierowników ds. ochrony środowiska.

Przygotowaliśmy ten krótki przewodnik dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o zdarzeniach MSS w odniesieniu do produkcji. Przepisy dotyczące MSS różnią się w zależności od stanu, dlatego ważne jest, aby zawsze sprawdzać lokalne przepisy u stanowych agentów ds. zgodności.

Planowane i nieplanowane zdarzenia MSS

Zdarzenia MSS są normalną częścią procesu produkcyjnego, chociaż często nie są one uważane za "standardowe działanie" Państwa sprzętu i procesów. Jednakże, EPA wymaga, aby limity i progi emisji do powietrza w Państwa zakładzie obowiązywały podczas zdarzeń MSS.

Istnieją dwa rodzaje zdarzeń MSS: planowane i nieplanowane. Chociaż może się to wydawać oczywiste, sposób w jaki regulatorzy podchodzą do nich jest bardzo różny. Planowane zdarzenia MSS to te działania, które podejmują Państwo celowo i planują z dużym wyprzedzeniem. Zazwyczaj oznacza to również, że istnieje wzór lub obliczony czas wystąpienia zdarzenia MSS (na przykład, standardowe planowane zdarzenie MSS może wystąpić co 6 miesięcy / po 10 000 godzin pracy / raz na zmianę). Należy pamiętać, że obowiązki dozorcy, takie jak naprawianie przeciekającego dachu lub odmalowywanie parkingu w obiekcie, nie należą do kategorii zdarzeń MSS.

Ważne jest, aby pamiętać, że planując wydarzenia MSS na dany rok, nie trzeba obliczać dokładnej godziny lub dnia, w którym te wydarzenia będą miały miejsce. Nie ma potrzeby siadania i zastanawiania się, w którym dniu wypadnie dziesięciotysięczna godzina operacji.

Ważne jest jednak, aby zaplanować te zdarzenia MSS z wyprzedzeniem, ponieważ większość organów regulacyjnych wymaga pisemnego powiadomienia lub nawet uzyskania zezwolenia na planowane zdarzenia MSS przed ich wystąpieniem. Najlepszym sposobem, aby być na bieżąco w tym zakresie jest utrzymywanie kontaktu z lokalnym organem regulacyjnym, ponieważ będzie on wiedział, czy zbliża się termin planowania/autoryzacji. Na przykład, wszyscy producenci w stanie Teksas (z wyjątkiem przemysłu naftowego i gazowego) muszą przedłożyć Komisji ds. Jakości Środowiska w Teksasie zezwolenia na zaplanowane na 2013 rok imprezy MSS do 5 stycznia 2013 roku.

Nieplanowane zdarzenia MSS, w przeciwieństwie do nich, to te niespodziewane wyłączenia lub awarie sprzętu, których nie można zaplanować. Te momenty niosą ze sobą największe ryzyko i mogą wyrządzić szkody w zarządzaniu zgodnością środowiskową, zwłaszcza jeśli zostaną niezauważone do momentu osiągnięcia limitu emisji do powietrza. Ponieważ zdarzenia MSS są nieprzewidywalne, nie ma potrzeby wypełniania formalności przed ich wystąpieniem - jednak po ich zakończeniu czeka na Państwa góra papierkowej roboty.

W szczególności, bardzo ważne jest, aby dokładnie śledzić rodzaj i ilość niezorganizowanych emisji do powietrza, które występują podczas zdarzenia MSS. Istotne jest również, aby wszelkie działania naprawcze, które są podejmowane były starannie udokumentowane i oznaczone czasem, ponieważ trzeba będzie udowodnić EPA, że podjęto działania tak szybko, jak to możliwe. Pisaliśmy obszernie o tej kwestii również na stronie Environmental Leader.

Uzyskanie autoryzacji planowanych zdarzeń MSS

Jeżeli Państwa zakład jest zobowiązany do złożenia formularza autoryzacji planowanych działań MSS, należy skontaktować się z lokalnym urzędem regulacyjnym ds. ochrony środowiska i dowiedzieć się o dokładną procedurę, jak to zrobić, a także o wszelkich zbliżających się terminach, które mogą mieć wpływ na Państwa branżę. Ponieważ procedura autoryzacji jest inna w każdym stanie, jedynym gwarantowanym sposobem uzyskania informacji na temat polityki MSS dla Państwa zakładu jest zwrócenie się do organu regulacyjnego.

ERA ma jednak dla Państwa radę, która pozwoli zaoszczędzić czas:

Należy sprawdzić, czy zezwolenie(a) operacyjne obejmuje(ją) już wszystkie planowane zdarzenia MSS. Jeśli tak jest, być może nie trzeba będzie składać nowego formularza zezwolenia (dotyczy to niektórych stanów, a innych nie). Na przykład, jeżeli zezwolenie na podstawie przepisów (PBR) Państwa zakładu upoważnia do planowanych imprez MSS, nie muszą Państwo podejmować żadnych dalszych działań. W innych przypadkach, posiadanie zezwolenia na prowadzenie działalności MSS może nie wystarczyć do uniknięcia konieczności złożenia wniosku o autoryzację.

Jeśli nie są Państwo w 100% pewni swojej sytuacji w zakresie MSS (pozwolenia mogą być niewiarygodnie gęste), najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z organem regulacyjnym i podjęcie procesu autoryzacji.

Dlaczego autoryzacja i planowanie jest ważne

Jeśli Państwa zakład nie uzyska autoryzacji zdarzeń MSS zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi emisji do powietrza, mogą Państwo narazić swoją zgodność z przepisami środowiskowymi na poważne ryzyko. W szczególności, nie będą Państwo chronieni przed karami za nieuniknione i nieprzewidziane awarie w ramach Affirmative Defense, raportu, który pomaga odpowiedzialnym producentom i chroni ich przed wysokimi grzywnami. Jeżeli nikt nie mógł zrobić nic, aby uniknąć naruszenia zgodności z przepisami z powodu nieplanowanego zdarzenia MSS (zwykle poważnej awarii sprzętu kontrolnego), obrona potwierdzająca chroni zakład przed naliczaniem kar. Jednakże, jedynym sposobem na udowodnienie, że było to zdarzenie nieplanowane jest uzyskanie zatwierdzenia planowanych zdarzeń MSS lub powiadomienie organów regulacyjnych.

Sprawą priorytetową przed końcem roku jest sprawdzenie, czy autoryzacja zdarzeń MSS będzie miała wpływ na Państwa placówkę w nadchodzącym roku. Terminy mogą być wcześniejsze niż się Państwo spodziewają.

Niedawno opublikowaliśmy krótki przewodnik dla Producentów z Teksasu na temat terminu autoryzacji, który upływa 5 stycznia 2013 roku. Pobierz bezpłatną kopię tutaj.