Sobota, 26 listopada 2022

Lisa Jackson z EPA o zarządzaniu środowiskiem i sukcesie gospodarczym

30 grudnia 2021

W ostatnim Question & Answer z Grist.org, Administrator Agencji Ochrony Środowiska Lisa Jackson poruszyła kilka ważnych kwestii dla menedżerów środowiska i naukowców.

Mówiąc o obecnym klimacie politycznym otaczającym wysiłki EPA w celu aktualizacji przepisów dotyczących powietrza (w tym emisji powietrza z elektrowni węglowych i niedawnej niepewności wokół rozporządzenia MACT dla kotłów), Jackson podkreśliła, jak prawdziwe dane środowiskowe mogą pomóc producentom wyjść poza debatę środowisko kontra gospodarka:

"Ameryka jako kraj zorientowany na konsumenta widzi prawdziwe wybory po raz pierwszy w używaniu mniejszej ilości energii. Jest to bardzo dobre dla amerykańskiego portfela. Nie ma powodu, dla którego amerykańskie samochody nie mogą być wydajne, a jednocześnie fajne i być częścią tego, co napędza naszą gospodarkę. A jeśli chcesz tego dowodu, spójrz na to, co dzieje się teraz w Detroit. Mam rozmowy cały czas z młodymi ludźmi, a oni nie czują, że tracą coś przez fakt, że będą w stanie mieć wybór i znacznie bardziej paliwooszczędne samochody, jeśli zdecydują się je kupić. [...]

To sprawi, że nasz kraj będzie silniejszy i stworzy również miejsca pracy. Nie powinniśmy wkładać wszystkich naszych jajek do jednego koszyka. I nie powinniśmy zakładać, że tylko dlatego, że je mamy, powinniśmy używać paliw tak, jakbyśmy je mieli - ponieważ niezależność energetyczna wymaga pewnego zmniejszonego popytu. W tym roku zaobserwowaliśmy zmniejszenie popytu na benzynę, ropę rafinowaną, a częścią tego powodu jest to, że Amerykanie mają wybór, aby kupować samochody i ciężarówki, które zużywają mniej benzyny. I to jest dobre dla naszej gospodarki."

Sentyment Jacksona w równym stopniu odnosi się do większości północnoamerykańskich producentów, jak również. Wdrażanie bardziej ekologicznych dostawców i inwestowanie w odnawialne źródła energii to jedne z najskuteczniejszych metod obniżania kosztów operacyjnych.

Jednak większość menedżerów ds. środowiska ma trudności z uzyskaniem poparcia kierownictwa dla tego typu projektów, jeśli nie mają na ich poparcie danych środowiskowych i finansowych.

Dlatego tak ważne jest, aby zespoły EH&S miały niezawodną metodę śledzenia danych, w przeciwnym razie wiele potencjalnych korzyści może zostać zniweczonych.

Jackson kończy również wywiad podkreślając zaangażowanie EPA w "rozsądne, sot skuteczne kroki", które pomagają zarówno środowiska i gospodarki, wiadomość, że producenci nie mogą usłyszeć wystarczająco często.

Możesz przeczytać cały Q&A tutaj, w tym wstępny artykuł na temat kadencji Jacksona do tej pory jako Administrator EPA tutaj.