Sobota, 26 listopada 2022

Etykieta bez podkładu

10 listopada 2021

Etykieta samoprzylepna Linerless na krótko straciła na popularności, przeżywając swoje "najlepsze lata" w latach 80-tych. Jednak eksperci przewidują gwałtowny wzrost popytu na etykietę Linerless i już teraz możemy to zaobserwować. Na przykład przy kasach w supermarketach.

Dlaczego dziś przepowiadają świetlaną przyszłość dla wytwórni bez podkładu?

  • 40% więcej etykiet na rolkę i znacznie mniej kleju w porównaniu z produkcją etykiet samoprzylepnych. W związku z tym istnieje znaczna różnica w cenie.
  • Przyjazność dla środowiska. Obawy o środowisko, organizacje ekologiczne, dyskusje i kontrole również napędzają popyt na te etykiety.
  • Problem utylizacji substratów staje się nieistotny
  • Możliwość druku dwustronnego oraz druku na różnych podłożach (papier, folia).
  • Oryginalne dane są zachowywane zawsze, gdy etykieta jest usuwana z produktu. Informacje na wewnętrznym marginesie pozostają niezmienione, ponieważ klej nie jest nanoszony na całą powierzchnię.

Etykiety nielaminowane mogą być naklejane ręcznie na produkt lub za pomocą specjalnego urządzenia etykietującego. Niewątpliwą zaletą jest to, że po zadrukowaniu przez drukarkę nie ma potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń do odklejania etykiet od podkładu. W konsekwencji prowadzi to do oszczędności kosztów i zmniejsza zapotrzebowanie na konserwację.

W tej chwili nie możemy powiedzieć z całą pewnością, czy etykiety bez podkładu będą tak popularne wśród naszych klientów, czy też etykiety samoprzylepne pozostaną. Jesteśmy otwarci na wszelkie nowości i chętnie zmieniamy i ulepszamy naszą ofertę produktów w oparciu o wymagania klientów. Ponadto, jeśli nie są Państwo pewni co do projektu, chętnie służymy pomocą. Zaprojektujemy i wyprodukujemy na czas wysokiej jakości etykietę i staniemy się niezastąpioną pomocą w etykietowaniu Państwa produktów.