Sobota, 26 listopada 2022

5 najważniejszych cech przy wyborze oprogramowania do inwentaryzacji chemikaliów

15 grudnia 2021


Czy używasz chemikaliów w swoim zakładzie lub w swojej działalności? Jeśli tak, prawdopodobnie już prowadzić jakiś rodzaj inwentaryzacji chem icznej do śledzenia zużycia materiałów i danych emisji. Wdrożenie odpowiedniego oprogramowania do inwentaryzacji chemicznej może mieć ogromny wpływ na resztę swojej działalności.

Nieefektywnie zarządzany system inwentaryzacji chemicznej może prowadzić do prawdziwych problemów, w tym zamawiania nieprawidłowych materiałów, przy użyciu substancji chemicznych, które narażają swoje pozwolenia na ryzyko i komplikuje raportowanie Toxic Release Inventory.

Nieefektywne zarządzanie jest głównym powodem, dla którego tak wiele firm decyduje się na aktualizację oprogramowania do inwentaryzacji chemikaliów w ramach rozwiązania zarządzania środowiskowego (EMS).

Jeśli Państwa firma zastanawia się nad wyborem oprogramowania do inwentaryzacji chemicznej, oto 5 cech, które uważamy za "niezbędne":

Możliwość importu materiałów

Jedną z najbardziej efektywnych funkcji, jakich należy szukać w oprogramowaniu do inwentaryzacji chemicznej jest możliwość importu produktów.

W niektórych zakładach większość czasu działu EHS spędza się na ręcznym wprowadzaniu danych MSDS do firmowego systemu zarządzania środowiskowego (EMS). Ten czas pracy jest marnowany, podczas gdy zespół EHS mógłby włożyć cenny wysiłek w projekty oszczędnościowe i inicjatywy ekologiczne.

Możliwość importowania danych chemicznych bezpośrednio od dostawców uwalnia ten czas poprzez eliminację ręcznego wprowadzania danych.

Ta funkcja jest również tą, która robi największą różnicę w Państwa wynikach finansowych. Jeśli jesteś po prostu wymiana jednej formy wprowadzania danych na inny, uaktualnienie do oprogramowania do inwentaryzacji chemicznej nie będzie zaoszczędzić czas lub pieniądze.

Szukaj chemicznego systemu inwentaryzacji, który eliminuje pracę.

Udostępnianie danych w całej firmie

Kluczową cechą każdego oprogramowania do inwentaryzacji chemicznej lub systemu zarządzania środowiskowego EMS jest możliwość natychmiastowego udostępniania danych każdemu w firmie, kto może ich potrzebować.

Udziałowcy firmy chcą wiedzieć o programach ochrony środowiska, a dyrektorzy generalni chcą być na bieżąco z zarządzaniem ochroną środowiska.

Zdolność do udostępniania standardowych danych w całej firmie, czy to poprzez wspólną bazę danych, czy też w specjalnie zaprojektowanych raportach, jest naprawdę istotną koniecznością.

Ścieżki audytu i prowadzenie rejestrów

Jest powód, dla którego arkusze kalkulacyjne po prostu się nie sprawdzają: są one podatne na błędy ludzkie, wynikające z nieporozumień lub nawet zwykłych literówek.

Co gorsza, arkusze kalkulacyjne nie śledzą, kto wprowadził dane, co oznacza, że w przypadku audytu nie można polegać na swoich zapisach.

Oprogramowanie do inwentaryzacji chemikaliów musi być czymś więcej niż tylko repozytorium danych - musi utrzymywać wewnętrzne rejestry i ścieżki audytu, na których można polegać.

Bezpieczeństwo danych

Nie możesz sobie pozwolić na utratę wszystkich swoich danych chemicznych z powodu awarii komputera lub zapomnienia o zapisaniu dokumentu.

Nie chcesz również pozostawić swoich danych o ewidencji chemicznej otwartymi dla każdego.

Jeśli uaktualnienie do oprogramowania do inwentaryzacji chemicznej, upewnij się, że pochodzi z obietnicy bezpieczeństwa danych, w tym ochrony hasłem, wielu poziomów dostępu i kopii zapasowych danych.

Zarządzanie środowiskowe może rzeczywiście umieścić swój umysł spokojny, gdy wiesz, że dane są bezpieczne i zabezpieczone.

Zautomatyzowane zatwierdzanie produktów

Inteligentne oprogramowanie do inwentaryzacji chemikaliów nie tylko eliminuje pracę związaną z wprowadzaniem danych produktów, ale może również wyeliminować ryzyko naruszenia zezwoleń środowiskowych poprzez powiadamianie, gdy potencjalny dodatek do inwentarza chemicznego nie spełnia standardów.

Biorąc zgadywanie z zgodności robi podwójny obowiązek oszczędzając czas pracy, ale także pomaga uniknąć płacenia grzywien niezgodności w sezonie sprawozdawczym.

Oprogramowanie do inwentaryzacji chemicznej może być jednym z najważniejszych narzędzi w zestawie narzędzi Twojej firmy. Kiedy jesteś gotowy, aby uaktualnić swój system inwentaryzacji chemicznej, wystarczy spojrzeć na te funkcje i będzie ustawiony, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Więcej na: http://etykieta-produktu.pl