Sobota, 26 listopada 2022

4 powody, dla których warto uwolnić się od usług związanych z zapewnieniem zgodności z przepisami ochrony środowiska

29 stycznia 2022

Wiele firm, zarówno dużych jak i małych, polega na zewnętrznych usługach w zakresie zgodności z przepisami ochrony środowiska, aby utrzymać swoje firmy w ruchu i w zgodności z przepisami ochrony środowiska. Czasami dzieje się tak dlatego, że ich obowiązki w zakresie zgodności wydają się zbyt przytłaczające, aby poradzić sobie z nimi we własnym zakresie, lub po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu lub ludzi, aby poświęcić się raportowaniu zgodności.

Największe przeszkody, z jakimi boryka się większość firm to:

  • Niewystarczająca ilość czasu
  • Niewystarczająca liczba osób
  • Trudność wykonywanych zadań

Ważne jest, aby zrozumieć, że te przeszkody mogą być pokonane z wewnątrz każdej organizacji, zamiast szukać zewnętrznych konsultantów. W rzeczywistości, z odpowiednimi narzędziami i zasobami, cały system zarządzania zgodnością może stać się całkowicie niezależny i przywrócić Ci kontrolę.

Zespół konsultantów środowiskowych ERA mocno wierzy, że wewnętrzne zarządzanie środowiskowe zawsze będzie górowało nad usługami zgodności środowiskowej świadczonymi przez firmy trzecie, a oto nasze odliczanie powodów dlaczego:

#4 Ty jesteś ekspertem w swojej branży

Bez względu na to, ile lat doświadczenia ma konsultant środowiskowy, nigdy nie będzie on wiedział więcej o Twojej firmie niż Ty. To Ty kupujesz surowce, to Ty zajmujesz się utylizacją odpadów i to Ty zarządzasz procesami i produkcją każdego dnia.

Jeśli polegasz na konsultantach środowiskowych, dosłownie oczekujesz, że obca osoba zrozumie Twój biznes tak dobrze, jak Ty sam. Ponadto konsultant środowiskowy będzie pracował z dziesiątkami różnych zakładów w sezonie sprawozdawczym, co oznacza, że Twoje dane i zakład są tylko częścią tłumu. Istnieje duża szansa, że to, co sprawia, że Twoja sytuacja w zakresie zgodności jest wyjątkowa i stanowi wyzwanie, może zostać przeoczone.

Jest powód, dla którego firmy odnoszące największe sukcesy w zakresie zrównoważonego rozwoju korzystają z wewnętrznych systemów zarządzania danymi środowiskowymi: rozumieją one swoje własne procesy w najdrobniejszych szczegółach. A jeśli chodzi o raportowanie zgodności środowiskowej, te drobne szczegóły mogą sprawić, że lub złamać Cię.

#3 Uproszczone podejmowanie decyzji

Jako właściciel firmy lub menedżer ds. ochrony środowiska jesteś zawsze proszony o podejmowanie ważnych decyzji w możliwie najkrótszym czasie. Może to być decyzja o zainstalowaniu nowej płuczki, o zmianie stosowanych materiałów lub o zmianie sposobu zarządzania odpadami na końcu cyklu życia produktu.

Podejmowanie takich decyzji jest jednak o wiele trudniejsze, gdy nie przetwarzasz własnych raportów i nie zarządzasz własnymi danymi. Potrzebujesz konkretnych danych, aby podejmować mądre decyzje, a konieczność przechodzenia przez "strażnika" konsultanta tylko Cię spowalnia. Podejmowanie decyzji na podstawie harmonogramu konsultanta, a nie w ciągu całego roku, ogranicza Twoją zdolność do bycia proaktywnym.

Prognozowanie emisji jest kolejną istotną częścią procesu podejmowania decyzji, a jeśli nie opanujesz tego samodzielnie, będziesz musiał czekać na konsultanta, który obliczy dla Ciebie liczby, zanim będziesz mógł wykonać ruch.

#2 Długoterminowa efektywność kosztowa

Zakup usług w zakresie zgodności z przepisami ochrony środowiska stawia Cię między finansową skałą a twardym miejscem: w momencie, gdy rozważasz zatrudnienie konsultanta, jesteś już narażony na ryzyko zapłacenia grzywny za niezgodność z przepisami lub stoisz w obliczu konieczności uiszczenia wysokich opłat konsultanta. W obu przypadkach należy być przygotowanym na konieczność wyłożenia dużej ilości gotówki. A ponieważ stoisz w obliczu poważnych kłopotów, możesz mieć wrażenie, że nie masz wielkiego wyboru.

Jedynym wyjściem jest samodzielne zarządzanie zgodnością z przepisami, za cenę, którą można łatwiej zabudżetować i kontrolować. Posiadanie wewnętrznego zespołu ds. zgodności z przepisami będzie kosztować mniej niż zatrudnianie konsultantów każdego roku, a co ważniejsze, będziesz mógł ustalić cenę, jaką jesteś skłonny zapłacić.

W dłuższej perspektywie, inwestowanie w budowanie silnych podstaw zarządzania środowiskowego we własnym zakresie jest mądrzejszą inwestycją. Mogą Państwo wydać tysiące dolarów na usługi związane ze zgodnością z przepisami w zakresie ochrony środowiska, aby pozostać w zgodzie przez rok lub dłużej, lub mogą Państwo zainwestować te same pieniądze w modernizację własnego SZŚ i obserwować ciągły rozwój i ulepszenia przez wiele lat. Po prostu nie ma konkursu.

#1 Przywraca Ci kontrolę

Powodem numer jeden, dla którego warto wybrać wewnętrzne zarządzanie ochroną środowiska zamiast usług zgodności strony trzeciej jest fakt, że oddaje to władzę z powrotem w Państwa ręce.

Oto jedna rzecz, o której konsultanci ds. zgodności środowiskowej nie chcą, abyś wiedział: jeśli polegasz na nich w zakresie zarządzania środowiskowego i raportów przez jeden rok, prawdopodobnie będziesz ich potrzebował ponownie w następnym roku... i w następnym.

Dzieje się tak dlatego, że utkniesz w cyklu zależności i nigdy nie rozwiniesz żadnych umiejętności ani wiedzy fachowej, które stanowią o silnym i niezależnym dziale BHP.

Kiedy masz kontrolę nad raportowaniem zgodności środowiskowej i zarządzaniem danymi, zdobędziesz doświadczenia, które sprawią, że Twoje zarządzanie zgodnością będzie z każdym rokiem coraz silniejsze i będziesz mieć więcej uprawnień do podejmowania mądrzejszych decyzji.

Chcesz dowiedzieć się, jak uciec z cyklu uzależnienia od usług w zakresie zgodności środowiskowej? Zapoznaj się z bezpłatnym przewodnikiem firmy ERA na temat tworzenia własnego, wewnętrznego Systemu Zarządzania Środowiskiem (EMS).

 

Więcej na: http://pomoc-chemiczna.pl